Ważna obietnica. Wszystkie PiS-owskie przestępstwa urzędnicze będą oceniane i zapadną wyroki

Coraz wyraźniej widać, że utrata władzy przez PiS będzie także oznaczała utratę poczucia bezkarności przez polityków Zjednoczonej Prawicy. Po prostu po 2015 r. wydarzyło się w Polsce zbyt dużo złych rzeczy, by miały one ujść płazem.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Mam wrażenie, że coraz częściej rządy PiS-u ogląda się jak serial kryminalny – zauważyła posłanka PO, Izabela Leszczyna na antenie TVN 24.

– Te wszystkie PiS-owskie przestępstwa urzędnicze i cały szereg innych, będą przez normalne, niezależne sądy po prostu oceniane. Myślę, że będą zapadały wyroki, oczywiście nie wiemy, jakie. Ale na pewno normalna, niezależna prokuratura, normalny, niezależny sąd będzie musiał z tym wszystkim się zmierzyć – dodała posłanka.

Nasza konstytucja gwarantuje to, że jeśli nie można było postawić przed sądem osoby winnej z przyczyn politycznych, a dzisiaj mamy taką sytuację, to ta sprawa się nie przedawnia – przypomniała..

No cóż. Trzymamy za słowo.