Polska przegrywa w Strasburgu w sprawie „dezubekizacji”. PiS pogrążyła Przyłębska, której mąż został zarejestrowany przez SB jako TW Wolfgang

Kompromitacja PiS.

Działanie polskiego państwa związane z ustawą dezubekizacyjną łamie prawa człowieka — orzekł Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu. Decyzja ETPC to wynik m.in. zbyt długiego czasu oczekiwania na rozstrzygnięcie sprawy, gdy osoba, której obniżono emeryturę, odwołuje się od tej decyzji.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


A sprawy są zawieszane, bo od 2018 r. TK kierowany przez Julię Przyłębską nie może podjąć decyzji w sprawie dezubekizacji.

Co ciekawe, sam mąż Przyłębskiej został zarejestrowany przez SB jako TW Wolfgang. Prowadzący jego sprawę prokurator Piotr Stawowy uznał, że w sprawie Wolfganga doszło do podpisania zobowiązania do współpracy z SB i przyjęcia przez lustrowanego pseudonimu, jednak „nie występują (…) przesłanki przesądzające o współpracy”.

Źródło: Wyborcza