Sondaż pocieszenia dla PiS. Niby mają dużo, ale…

Najwyraźniej pracownia Social Changes przygotowała sondaż, który może do pewnego stopnia uspokoić partyjne masy PiS. Jego wynik pokazuje bowiem, że Zjednoczona Prawica nadal cieszy się wysokim poparciem społecznym.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Gdyby wyniki badania, opublikowanego przez związany z PiS na dobre i złe portal wPolityce.pl miały się potwierdzić w rzeczywistości, to na partię Kaczyńskiego zagłosowałoby 39 proc. badanych. Dużo za mało, by roić o trzeciej kadencji towarzystwa z Nowogrodzkiej.

Z kolei na Platformę Obywatelską chce głosować 27 proc. ankietowanych. Trzecie miejsce zajmuje Polska 2050 z poparciem na poziomie 10 proc. W Sejmie znalazłaby się jeszcze Konfederacja (9 proc.) i Lewica (8 proc.).

Słowem sytuacja wydaje się nie być zła dla PiS. Tylko co z tego, kiedy nawet sondaż zrobiony na wyraźne polityczne zamówienie nie daje szans na objęcie władzy?