Takiego sondażu jeszcze nie było! PO przed Zjednoczoną Prawicą!!!

Sondaże przeprowadzanie niezależnie od rządowych instytucji od dawna pokazują stopniowy odpływ wyborców od Zjednoczonej Prawicy. Teraz pojawił się kolejny, przeprowadzony przez pracownię Kantar Public,  którego wynika, że PO ma już nieznaczną przewagę nad PiS.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Gdyby wybory miały się odbyć w najbliższą niedzielę, to na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 26 proc. ankietowanych. Tymczasem na Platformę Obywatelską – 27 proc.

Na trzecim miejscu znalazłaby się Polska 2050 i Lewica z poparciem na poziomie 8 proc. W Sejmie znalazłaby się także Konfederacja (6 proc.) i PSL (5 proc.).

– Jeśli kolejne badania potwierdzą trend, to w obozie rządzącym zaczną się silne ruchy odśrodkowe, wskazywanie winnych, nasienie konfliktów i plądrowanie spiżarni. A PO złapie wiatr w żagle – skomentował wynik badania dziennikarz Gazeta.pl Jacek Gądek.