To już koniec PiS? “Propagandą nie da się napalić w piecu i włożyć jej do garnka”

Fot. YT
Fot. YT

Niedawny sondaż pracowni Kantar Public wyraźnie pokazał, że czas dominacji PiS na polskiej scenie politycznej należy już do przeszłości. Na prowadzenie wysunęła się Platforma Obywatelska, nieznacznie, ale zauważalnie dystansując Zjednoczoną Prawicę. Zmiana jest tym bardziej wyraźna, iż doszło do niej po raz pierwszy od kliku lat.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Ten sondaż pokazuje bardzo wyraźnie, że ludzie dostrzegli, nawet ci, którzy do tej pory czasem głosowali na PiS, że to jest rząd nieudaczników i cyników. PiS ma dzisiaj wszystko: ma swój rząd, ma swój Sejm, ma swoje Trybunały i ma swoją telewizję propagandową. Ludzie dostrzegli, że tą propagandą nie da się napalić w piecu i nie da się jej włożyć do garnka. Ludzie dzisiaj czują tę drożyznę i tę inflację – skomentowała wynik badania posłanka KO, Marzena Okła-Drewnowicz.

– Polaków po prostu nie stać na rządy PiS. Co drugi Polak nie ma żadnych oszczędności. W ogóle nie ma żadnych pieniędzy na tzw. czarną godzinę. A to dziś jest ta „czarna godzina” – zauważyła z kolei posłanka Lewicy, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Po prostu coraz bliżej końca władzy Prawa i Sprawiedliwości. Choć na odetchnięcie z ulgą przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.