PiS zaatakował banki. Takiej odpowiedzi się nie spodziewał! [VIDEO]

Wojna Kaczyńskiego.

W ustawie o 3 tys. złotych dopłat na zakup węgla znalazły się przepisy zmieniające prawo bankowe i wzmacniające Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Zdaniem opozycji to kolejny pomysł władzy na przejmowanie banków mających chwiejną sytuację finansową.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Banki mają też problem z wakacjami kredytowymi, które mogą kosztować ponad 20 mld złotych. Sprawę skomentował prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz.

– Najpierw następuje ustawowe, dodatkowe obciążenie sektora bankowego i jego obciążenie, a w ślad za tym idzie ustawa, dawałaby szczególne uprawnienia dot. inwestowania w sektor bankowy. To budzi niepokój – wskazał.

– Wszelkie dodatkowe obciążenia nakładane na banki są przenoszone na klientów – podkreślił prezes ZBP.

– Obciążenia dla banków są zbyt wysokie. W kraju, w którym mamy stabilny, ale malutki system finansowy obciąża się sektor bankowy. To niewybaczalny błąd. Będziemy odstawać od krajów bardziej rozwiniętych – dodał.

Prezes ZBP odniósł się też do porannej akcji UOKiK, który zapowiedział przyglądanie się bankom, które „utrudniają” wakacje kredytowe.

– Śmieszy i irytuje napuszenie urzędników z UOKiK, którzy zachowują się tak, jakby żyli na innej planecie i nie stać ich było na zorientowanie się w aspektach technologicznych. Napuszczanie społeczeństwa na banki. Wstyd! – stwierdził Pietraszkiewicz.