Coraz więcej składów nie ma węgla. To zaczyna być problem

Kilka dni tem reporterzy TVN24 sprawdzili dostępność węgla w losowo wybranych składach opału dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, lubuskim, łódzkim, małopolskim, opolskim, podkarpackim, podlaskim, wielkopolskim, zachodniopomorskim. Łącznie sprawdzono 54 miejsca.

W aż 18 składach węgla nie było w ogóle a w pięciu były bardzo małe ilości. Teraz sytuacja się pogarsza. O kolejnych brakach donoszą kolejne portale i gazety lokalne. Węgla nie da się też kupić przez internet – sklep PGG działa kilka godzin dziennie ale i tak wszystko wykupywane w ciągu kilkunastu sekund. Kupno węgla graniczy z cudem. Sprawę opisały popularne portale.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Sytuacja będzie się tym bardziej pogarszać im bliżej będziemy zimy. Węgiel stał się po prostu towarem drogim i deficytowym. Drożeje pelet, drożeją zbożna które nadają się palenia – co jest absurdem, ale dzisiaj są tańsze od węgla.

Jest bardzo źle. Winny tylko jeden: Jarosław Kaczyński.