Cztery lata temu PiS przyjął program niszczenia polskiego węgla. Celem “zapewnienie stabilności procesu wygaszania sektora górnictwa”

Przyjęty w 2018 roku przez rząd PiS “Program dla sektora górnictwa węgla kamiennego w Polsce” doprowadził do zniszczenia wydobycia polskiego czarnego złota.

Napisano w nim wprost, że celem działania rządu jest “zapewnienie stabilności procesu wygaszania sektora górnictwa węgla kamiennego przy wykorzystaniu mechanizmów wsparcia publicznego“.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Organem odpowiedzialnym za realizację programu był i jest Minister Aktywów Państwowych. W celu prowadzenia oceny realizacji procesów zmian w sektorze górnictwa węgla kamiennego oraz w poszczególnych przedsiębiorstwach górniczych, a także wypracowania i rekomendowania niezbędnych działań wspomagających te procesy, powstał Komitet Sterujący ds. górnictwa.

Premierem od 2017 roku jest Mateusz Morawiecki.