Ekogroszek kosztuje już blisko 4 tysiące zł za tonę!

Ceny nośników energii idą w górę jak szalone. Obniżek żadnych nie ma, za to podwyżek jest aż nadto. Okazuje się, że ekogroszek, popularna odmiana używana w Polsce w setkach tysięcy domów, kosztuje już blisko 4 tysiące PLN za tonę.

Program Drożyzna Plus, który wdraża PiS, wszedł w nową fazę. Drastyczne podwyżki cen węgla nie ustają. Ekogroszek za 4 tysiące PLN to dramat dla tysięcy gospodarstw domowych i brak możliwości ogrzewania zimą.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Eksperci podkreślają, że do zapewnienia temperatury 21 stopni w 150 metrowym, ocieplonym domu potrzeba od 3 do 5 ton ekogroszku. Ilość ta zapewnia bezpieczeństwo na cały sezon grzewczy. Ale mowa o domach nowych i ocieplonych, a więc ludzi którzy mają jakieś pieniądze. Te stare domy mogą wymagać nawet dwa razy więcej.

W tej sytuacji Polaków czeka naprawdę ciężka i zimna zima.