Czy UOKiK zajmie się influencerem z Torunia? Tadeusz R. reklamuje PiS ale nie oznacza tego jako reklama

Czy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów postawi w końcu zarzuty influncerowi z Torunia? Tadeusz R. nieprawidłowo oznacza a właściwie nie oznacza produktów pisowskich w swoich audycjach. Kryptoreklama jest zabroniona!

UOKiK poszedł na wojnę z influencerami. Jednak o największym zapomniał. Tadeusz R. zwany niekiedy bankierem, cały czas reklamuje PiS.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Upominaliśmy rynek od dawna o tym, aby reklamodawcy oraz sami influencerzy przejrzyście informowali o komercyjnym charakterze wpisów w mediach społecznościowych. Wskazywaliśmy określenia, które są niewystarczające i mogą tym samym wprowadzać odbiorców w błąd” – mówił niedawno pisowski prezes UOKiKu.

Panie prezesie, do dzieła – Toruńskie media nie informują swoich słuchaczy o hojnych datkach od polityków i realizowanej polityce promocyjnej. Może byłoby warto ukarać biznesmena z Torunia jakimś milionem lub dziesięcioma? Przynajmniej trochę kasy wróci do państwa.