PiS? To idioci i zdrajcy

Od dawna widać jasno, że celem PiS jest faktyczne wyprowadzenie Polski ze struktur Unii Europejskiej. Tej polityki nie zmieniła niestety nawet wojna na Ukrainie. Można nawet odnieść wrażenie, że po rosyjskim ataku, marsz ku polexitowi wyraźnie nabrał tempa.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Wystarczy przypomnieć, że jeden z najważniejszych polityków rządu Morawieckiego, Zbigniew Ziobro wprost mówi o tym, że „Polska znowu została oszukana przez Komisję Europejską”. I że trzeba oczywiście podjąć „asertywną grę”.

– W obliczu śmiertelnie realnego zagrożenia ze strony Rosji PiS prowadzi otwarcie antyunijną (szczególnie antyniemiecką) politykę. Tylko idioci uważają, że walka na dwóch frontach to najlepsza strategia. Idioci lub zdrajcy. Wybierajcie – skomentował działania partii rządzącej politolog, profesor Marek Migalski.

Naszym zdaniem jednak, wybór przed jakim stawia nas prof. Migalski jest fałszywy. Nie mamy bowiem do czynienia z idiotami lub zdrajcami. Te pojęcia w równym stopniu opisują to, co wyprawia w Polsce PiS. Są nierozdzielne.