Donald Tusk ostro: Kaczyński i Ziobro kłamią

Pan Kaczyński i pan Ziobro kłamią na temat swoich zobowiązań wobec Polski i wobec całej UE, jeśli chodzi o reformy, do jakich się zobowiązali. Blokują pieniądze i blokują powrót do rzetelnego, sprawiedliwego wymiaru sprawiedliwości. To są dwa bardzo poważne grzechy – powiedział Donald Tusk.

Tusk ma oczywiście rację. PiS nie chce żadnej kontroli ze strony Unii Europejskiej a ponieważ nie jest w stanie uzyskać pieniędzy, to będzie grał teraz kartą antyunijną. Przoduje w tym Ziobro, który w takiej strategii upatruje szansy dla swojego ugrupowania.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Ziobro atakuje Unię Europejską pod kątem przyszłych wyborów: jeśli wyjdzie z kolacji z PiS (a dokładnie gdy PiS przejmie część jego posłów, w tym tak zwanych pięknych chłopców) będzie mógł wejść w porozumienie z częścią Konfederacji i utworzyć jawnie unijne ugrupowanie, wzorowane na tym, które odniosło sukces w Anglii, na wzorcach putinowskich.