Najnowszy sondaż. PiS leży na deskach

Fot. YT
Fot. YT

Z sondażu przeprowadzonego przez pracownię Estymator dla portalu DoRzeczy.pl widać zbliżającą się wyborczą klęskę Prawa i Sprawiedliwości. Najwyraźniej obietnice kolejnych socjalnych transferów, hojnie składanych przez rząd Morawieckiego, nikogo już nie przekonały.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższych dniach, to najwięcej głosów oddano by na Zjednoczoną Prawicę. Deklaruje to 36,6 proc. wyborców. To dużo za mało, by Kaczyński mógł myśleć by kolejny raz utworzyć rząd.

Drugie miejsce zajmuje Platforma Obywatelska, która może liczyć na głosy 26,4 proc. ankietowanych. Trzecie miejsce zajmuje zaś Lewica, z poparciem na poziomie 11,6 proc. W Sejmie znalazłaby się jeszcze Polska 2050 (9,5 proc.), PSL (7,1 proc.) i Konfederacja (6,9 proc.).

Słowem, panie i panowie z PiS mogą się już pakować. I pożegnać z rządowymi posadami. To już kwestia kilku miesięcy.