Sienkiewicz mocno: „Czy to święto wszystkich Polaków czy hucpa neonazistów?”

Poseł Platformy Obywatelskiej Bartłomiej Sienkiewicz w mocnych słowach przypomniał, jak w czasach rządów PiS obchodzone są rocznice wybuchu Powstania Warszawskiego. Partia Kaczyńskiego w imię swoich partyjnych interesów oddała to narodowe święto środowiskom skrajnej prawicy.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Czy to ma być święto wszystkich Polaków czy to ma być hucpa polityczna neonazistów? –  jasno ocenił sytuację Sienkiewicz.

– Ja przypomnę, że Święto Niepodległości zostało zniszczone przez środowiska skrajne w Polsce (…) często o proweniencji neofaszystowskiej i to samo się odbywa teraz jeśli chodzi o święto Powstania Warszawskiego – dodał.

– To jest tak naprawdę jakby po kawałku te środowiska zjadały polskość i jest absolutnie niedopuszczalne, żeby neonaziści w Warszawie 1 sierpnia, który jest największą tragedią w historii Polski świętowali na ulicach wspierani przez państwo, wspierani pieniędzmi przez państwo i wspierani przez ministra sprawiedliwości tego państwa (…). To jest skandal – podsumował.

Sienkiewicz ma całkowitą rację. Problem w tym, że to po prostu opłaca się PiS. A jak wiadomo interes Partii jest najważniejszy.