Zgorzelski mocno: PiS uczynił z taniej energii swojego wroga

Z jednej strony rząd PiS likwidował przez siedem lat kopalnie, z drugiej zablokował rozwój OZE Dziś na giełdzie 1 MWh z tradycyjnego źródła kosztuje nawet 1200 zł, a z zielonego źródła 200-300 zł. Nawet ze słońca i wiatru PiS uczynił swojego ideologicznego wroga – mówił Piotr Zgorzelski w jednym z programów telewizyjnych.

PSL krytykuje PiS za podwyżki. Polacy zasługują na tani prąd i tanie ogrzewanie – mówią ludowcy. I ostrzegają, że zimą przez politykę Kaczyńskiego może zabraknąć węgla.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu z ramienia PSL przypomniał, że ludowcy mają swój program taniej energii i taniego ogrzewania dla Polski, który przedstawili w 2018 roku ostrzegając, że ceny prądu i ceny ciepła będą drastycznie rosły przez politykę PiS. Dzisiaj okazuje się, że mieli rację.

PSL chce rozwoju sieci biogazowni, przywrócenia wsparcia programu fotowoltaiki, umożliwienia produkcji energii bez pozwoleń oraz uproszczenia procesu przyłączania wytwórców do sieci. Chce też dofinansować energetykę, aby ta mogła inwestować w duże magazyny energii.