105 radnych wojewódzkich PiS zarabia w zarządach i radach nadzorczych państwowych spółek

Dojna zmiana.

– Na 236 radnych wojewódzkich PiS aż 105 zarabia w zarządach i radach nadzorczych państwowych spółek, w agencjach rolnych oraz instytucjach, w których o zatrudnieniu decyduje władza polityczna – ujawnił tygodnik „Polityka”.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Informacje pochodzą z opublikowanych właśnie oświadczeń majątkowych radnych wojewódzkich za 2021 r., które są zapisem ich zarobków na ostatni dzień grudnia. Co ważne, wiele tych osób w 2022 weszło do kolejnych rad nadzorczych, o czym będą musiały napisać w oświadczeniach, które ukażą się dopiero za rok.

Radny wojewódzki nie może dostać więcej niż 4,2 tys. zł diety miesięcznie. Jednak stanowisko to otwiera przed nim wiele finansowych perspektyw, co politycy PiS wykorzystali do oporu.

A dodatkowo, w 2017 roku PiS tak zmienił przepisy, że wystarczającą kwalifikacją do zasiadania w RN państwowych spółek jest dyplom MBA. Nie zadbano już o jakość tych dyplomów. Dziś wystarczy papier z CH i można dorobić w państwowej spółce nawet do kilkunastu tysięcy złotych.

Źródło: Polityka