Manipulacja i kłamstwo to najwyraźniej znaki rozpoznawcze Marcina Horały. Opowiada bajki o wielkim projekcie CPK, a tymczasem zapowiada się na każdym polu porażka. I co najśmieszniejsze, Horała sam te dane dostarczył!

“Z załączonej przez Horałę analizy IATA wynika, że CPK obsłuży przez 33 lata (2027r uruchomienie do 2060r wyliczenia) 850 mln pasażerów i 35 mln ton Cargo. Daje to średnio rocznie 25,7 mln pasażerów i ciut ponad 1 mon ton Cargo. Przy prostym scenariuszu, że budowa CPK zabierze dużą cześć pasażerów z Okęcia, Modlina i Łodzi, to te 25,7 mln pasażerów są naprawdę mizernym wynikiem. Ale tak to jest jak się uprawia tępą propagandę.” – skomentował wpis Horały Jarosław Kościelny.

Reklamy

Ma oczywiście rację, bo cały projekt CPK nie jest projektem gospodarczym a jedynie politycznym a właściwie propagandowym. Dla ludzi bez wykształcenia i wiedzy (wielu wyborców PiS) będzie to owa kiełbasa wyborcza, bo nie zrozumieją, że właśnie z takiego powodu jak CPK panuje inflacja, jest drogo a samo lotnisko nigdy nie powstanie, bo nie ma sensu. Jest to też wygodny bat na konkurencję na Mazowszu, szczególnie Modlin, którego sukces to sól w oku Kaczyńskiego. Prezes PiS nienawidzi Adama Struzika, skutecznego i niezawodnego marszałka województwa mazowieckiego i Modlin jest dla niego wielkim problemem.

Centralka Porażka Komunikacyjna ma jeszcze jeden ważny cel: jest takim pisowskim misiem, nie wiadomo po co, ale kasa leci.

A jaka jest alternatywa dla tego idiotycznego projektu? Bardzo prosta: rozbudowa lotniska Chopina i rozbudowa Modlina oraz połączenie ich szybką kolejką czyli tak zwany duooport. Będzie to kosztować ułamek kosztów CPK. Ale wtedy działacze PiS nie zarobią…

Poprzedni artykułSkandal! Kaczyński śmie porównywać się do księdza Popiełuszki!
Następny artykułAfera! W PiS jest komórka korygująca wpisy w Wikipedii? “Znalezienie osoby, która mogłaby się zająć korygowaniem wpisów Wikipedii, potrzeba mega dyskrecja!”