Posłowie PiS nie chcą dać pieniędzy nauczycielom

232 posłów PiS oraz przystawek PiS w parlamencie zagłosowało przeciwko pieniądzom dla nauczycieli. W ten sposób doprowadzili do tego, że od nowego roku szkolnego nie będzie miał kto uczyć. Sytuacja w edukacji jest tragiczna.

W Sejmie głosowano przyznanie nauczycielom podwyżek, czyli tak naprawdę wyrównanie związane z inflacją. Elementarna przyzwoitość nakazuje, aby nauczyciele dostali te pieniądze. A ponieważ nie dostali, to wybiorą inną drogę – rezygnując z zawodu.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Niektórzy skupią się na korepetycjach, inny zmienią zawód. Już dzisiaj brakuje kilkunastu tysięcy nauczycieli, jesienią może ich brakować dwa razy więcej. Bo głosują odejściem z pracy. I na PiS też na pewno nie zagłosują.

Dość tego! Czemu PiS niszczy przyszłość naszych dzieci? Dobra edukacja to lepsza Polska, lepszy kraj, więcej rozwoju oraz innowacji. Ale Kaczyński, starzejący się, stetryczały prezes PiS, to człowiek który nie ma dzieci i nie rozumie dlaczego warto w nie inwestować.