Przy dzisiejszej cenie węgla PiS tak naprawdę nic nie dopłaca do węgla. To jedynie… zwrot podatku VAT, którego stawka wynosi aż 23%. Rząd Kaczyńskiego tak naprawdę świetnie zarabia na węglu.

“VAT na węgiel 23%. Gospodatstwo zużywa średnio 5 ton w okresie grzewczym Cena węgla 3000zł tona x 5 ton= 15000zł. VAT.= 3450zł. Czyli owe 3000zł. od rządu, to zwrot podatku VAT z uszczupleniem o 450zł.które zostaje w kieszeni rządu. Tak dla porządku” – napisał jeden z internautów.

Reklamy

I to się zgadza. PiS zarabia na drogim węglu.

“Nie słyszałem z mównicy sejmowej że rząd do tego geszeftu nie dopłaca a wręcz odwrotnie. Zostaje mu jeszcze 450zł w kieszeni. Dziennikarze i geniusze ekonomii przez cały dzień pytają, skąd na to pieniądze. Odpowiadam z VAT. Państwo ekonomiści co to k… jest?” – dodaje internauta.

Cała polityka PiS to jedna wielka kompromitacja. Zamiast natychmiast obniżyć podatek, partia Kaczyńskiego wymyśla kolejny skomplikowany system, w którym ludzie muszą prosić o jałmużnę w postaci dopłat. A wystarczyło w 2016 roku nie niszczyć odnawialnych źródeł energii, inwestować w czyste źródła i nie uzależniać Polski od węgla z Rosji. Ale nie, Kaczyński i jego wizja państwa miały być ważniejsze od zdrowego rozsądku i głosu ekspertów.

No i mamy efekty. Brak węgla!

 

Poprzedni artykułW nowej jesiennej edycji Narodowej Loterii Szczepionkowej do wygrania będzie węgiel i cukier
Następny artykułBiedronka strollowała nieudolny rząd PiS. Dzisiaj możesz iść na zakupy?