PiS szuka pociechy. Podkręcając sondaże?

Od dawna już PiS nie ma politycznego szczęścia. Wywołany chaotyczną polityką gospodarczą kryzys, skutecznie zniechęca od partii Kaczyńskiego najwierniejszych wyborców. Na dodatek objazd Polski przez lidera Zjednoczonej Prawicy zakończył się blamażem i sromotną ucieczka.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


To wszystko znajduje swoje odbicie w sondażach. Nic więc dziwnego, że partia próbuje na nie wpłynąć. I media jej życzliwe publikują badania opinii publicznej, sugerujące że Zjednoczona Prawica ciągle cieszy się znaczącą sympatią Polaków.

Tylko tak można widzieć najnowszy sondaż, opublikowany przez portal wPolityce.pl. Wynika z niego, że aż 38 proc. badanych nadal chce głosować na partię Kaczyńskiego i spółki. Na Platformę Obywatelską zaś 27 proc. Kolejne miejsce należy do Polski 2050 z poparciem 10 proc. Dalej znajduje się Konfederacja (9 proc.) i Lewica ( 8 proc.).

Jednak i w takim, nader życzliwym badaniu dla PiS, nie dało się ukryć prawdy. – Warto jednak pamiętać – przed Polską ciężka zima, wiele wyzwań. Chwila nieuwagi, kilka błędów i zawiedzionych oczekiwań, pycha czy skłócenie, a wszystko może się posypać – czytamy na portalu wPolityce.pl.

Naszym zdaniem wszystko posypało się już dawno, no ale dajmy “im” się jeszcze łudzić. Tym mocniej odczują przegraną.