Kaczyński chce władzy absolutnej. Dlatego musi wyprowadzić Polskę z Unii

Wywiad Jarosława Kaczyńskiego dla partyjnego tygodnika “Sieci” poruszył Polaków. Mimo trwających wakacji wszyscy zaczęli zadawać sobie pytanie, czy ten faktyczny “jedynowładca” naszego kraju, naprawdę chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej?

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Porozumienie, które nastąpiło wewnątrz obozu władzy, zakłada, że nie będzie kompromisu z Komisją Europejską w sprawie praworządności – zauważył Paweł Zalewski z Polski 2050.

– To oznacza, że wygrała linia Zbigniewa Ziobry, ale utrzymanie jej teraz jest też w interesie Jarosława Kaczyńskiego – dodaje polityk PL 2050.

– Kaczyński ma świadomość, że jedyną instytucją, która dzisiaj może przeciwdziałać sięgnięciu po władzę absolutną, jest właśnie Komisja Europejska. Kaczyński woli utrzymać obecny poziom władzy, niż zrobić krok wstecz, żeby odblokować środki z Krajowego Planu Odbudowy.

Po prostu cały kraj stał się zakładnikiem megalomańskich ambicji politycznych jednego człowieka.