Rośnie poparcie dla PO. Nie może tego ukryć nawet partyjna propaganda PiS

Opublikowany na łamach portalu wPolityce.pl sondaż pracowni Social Changes pokazuje, że wyraźnie rośnie poparcie dla Platformy Obywatelskiej. Skoro takie wyniki publikują sondaże, nie bez racji podejrzewane o to, że sprzyjają PiS, to jak duże musi być realne poparcie dla opozycji?!

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Z wyników badania politycznych sympatii Polaków wynika, że PiS może liczyć na głosy 37 proc. badanych. Za to PO na 31 proc. Oznacza to znaczący, bo aż o 4 proc. wzrost od poprzedniego badania!

Kolejne miejsca należą do Konfederacji (8 proc.), Lewicy (8 proc.), Polski 2050 (7 proc.) i PSL (5 proc.). Z kolei “spady” po PiS, czyli Porozumienie i Kukiz’15 cieszą się śladowym poparciem. Na partię Gowina chce głosować zaledwie 1 proc. Niewiele więcej respondentów deklaruje oddanie głosu na Kukuz’15 – 2 proc.

Badanie pokazuje więc wyraźnie, że PiS nie ma już szans na objęcie władzy po raz trzeci. Co więcej, najwyraźniej dominacja Zjednoczonej Prawicy na scenie politycznej już wkrótce odejdzie do historii!