Sprzeciwiasz się tezom podręcznika do “Historii i Teraźniejszości”? Jesteś jak nazista!

Zwolennicy PiS nie przebierają w słowach. Niezwykle surowo oceniają obywatelski sprzeciw wobec podręcznika do “Historii i Teraźniejszości”.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– W podręczniku wymyślonym przez Czarnka i jego wspólników można przeczytać, że dzieci poczęte metodą in vitro są dziećmi z hodowli, których nikt nie kocha… Dla nich nie ma granic łajdactwa. Nie ma dla nich linii, której nie przekroczą – mówił Donald Tusk o wyjątkowo drażliwej kwestii, do której odnosi się podręcznik.

Autor podręcznika, prof. Andrzej Roszkowski na krytykę zareagował w specyficzny sposób. Porównał ją do… III Rzeszy.

– Ktoś wezwał nawet do palenia tych podręczników, co można skomentować w ten sposób – brawo! To będzie spektakl na miarę III Rzeszy – przekonuje Roszkowski.

Tyle tylko, że zamiast reductio ad Hitlerum prof. Roszkowski wycofałby się ze słów które nie powinny paść? A już zwłaszcza w szkolnym podręczniku?