Chów kretynów.

Czego PiS chce uczyć dzieci na lekcjach Historii i Teraźniejszości? Podręcznik HiT pokazuje, że chów wyborców PiS będzie opierać się na kłamstwach i obsesjach polityków Jarosława Kaczyńskiego.

Reklamy

Uczniowie otrzymają do rąk przekaz przeciwko emancypacji mniejszości i kobiet, z niesmakiem odnoszący się do protestów młodych. Nie bez powodu podręcznik Roszkowskiego zachwala ojciec Rydzyk.

– Liczące 510 stron „dzieło” byłego polityka PiS to lektura, w której za każdym razem można znaleźć kolejne i kolejne warstwy przekłamań, niedopowiedzeń, przeinaczeń. Autor chce pomóc „w zrozumieniu otaczającej nas rzeczywistości” i „stawia na narracyjność”, ale kapituluje przed nimi spektakularnie. Zamiast ciekawej opowieści o drugiej połowie XX w. i współczesności uczniowie już wkrótce otrzymają do rąk przekaz niczym z katechezy albo kazania; zawsze w bezkrytycznej obronie Kościoła, przeciwko emancypacji mniejszości i kobiet i jakimkolwiek zmianom właściwie, z niesmakiem odnoszący się do protestów młodego pokolenia. (…) Kurczy się od tej lektury mózg i trudno wyobrazić sobie egzaminowanie z tego przedmiotu. Nie bez powodu podręcznik zachwalał sam Tadeusz Rydzyk – zauważa tygodnik „Polityka”.

Poprzedni artykułTak kradnie PiS. Niekończąca się budowa CPK, Muzeum Bitwy Warszawskiej, komisje smoleńskie, ds. reparacji
Następny artykułTej książki boi się Ziobro. Dziennikarka ujawnia prawdziwą twarz prokuratora generalnego reżimu PiS