Kaczyński nie dopuści do wyborów. Prof. Markowski: PiS nie odda władzy, będą różne prowokacje

Wojna z Polską.

Wielu ekspertów ostrzega, że PiS może nie oddać władzy dobrowolnie. Prof. Radosław Markowski w rozmowie z “Gazetą Wyborczą” przyznał, że nie jest pewien, czy za rok PiS pozwoli na wybory, w których straci władzę.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– I niestety, ja jestem coraz bardziej sceptyczny, wydaje mi się, że PiS, najprościej mówiąc, nie odda władzy. Że będą różne prowokacje – przekonywał naukowiec.

Jak tłumaczył “wojna w Ukrainie jest bardzo dobrą możliwością, by sprowokować jakąś farsę na granicy, gdzie wprowadzenie stanu wyjątkowego może się okazać “absolutnie konieczne do obrony narodu przed inwazją”.

“I to może się tak ciągnąć latami, bo jak się wprowadzi stan wyjątkowy, to później przez pół roku nie można wyborów przeprowadzić. Nie jestem przekonany, że te wybory będą. Tyle” – podsumował profesor.