Morawiecki przyłapany na kolejnym kłamstwie. Tym razem chodzi o Baltic Pipe

Mateusz Morawiecki powiedział ostatnio, że “”wybudowaliśmy Gazociąg Bałtycki”. Bezczelnie skłamał, jak to tylko on potrafi.

“Co wybudowaliście? Baltic Pipe to inicjatywa międzynarodowa, przede wszystkim duńska i Dania jest głównym projektantem i realizatorem gazociągu, projekt rozpoczął się w 2001, a w 2013 został uznany przez UE za kluczowy i realizowany jest w sporej części (również tej polskiej) za unijne środki.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Choć otwarcie polskiej nitki ma nastąpić na jesieni a pełna przepustowość na początku 2023 to nie zakontraktowaliście w OGÓLE gazu z Norwegii, takie znaczenie miał dla was ten projekt. To, czy popłynie w tym roku nim gaz i ile go popłynie zależy tylko od dobrej woli Norwegów i popytu na gaz w innych państwach.” – skomentował sprawę jeden z internautów.

I tak oto prawda wychodzi na jaw zaraz po tym jak premier otworzy swoje splamione kłamstwem usta.