Katolicki publicysta, który wzywa do zamordowania Tuska, walczył też z Harrym Potterem. Nazywał go złem!

Robert Tekieli wzywa do odstrzelenia Donalda Tuska na trzy miesiąca przed wyborami. Okazuje się, że jeszcze zanim PiS doszedł do władzy bardzo ostro walczył m.in. z Harrym Potterem, o którym pisał, że jest częścią zła.

W klasycznych bajkach i baśniach czarnoksiężnicy i czarownice są jednoznacznie postaciami zła a bohater uwalnia się spod ich wpływu doskonaląc swe męstwo, odwagę, współczucie. Rozwija się duchowo. W książkach Rowling czarownicy są pozytywnymi postaciami. (…) W klasycznych bajkach i baśniach zło i przemoc istniały. Ale były odrzucane i przezwyciężane. Tu są środowiskiem bohatera. Obrazem świata. (…) Harry Potter wbrew zręcznie prokurowanym pozorom nie walczy ze złem. Jest jego częścią. Walczy z zagrażającymi mu wysłannikami zła nieetycznymi metodami. Często kłamie, jest egoistą, nie odczuwa w związku z tym wyrzutów sumienia. Nigdy nie jest karany za przekroczenie reguł panujących w szkole. Lektura tych książek pozbawia małego czytelnika umiejętności rozróżniania dobra i zła (…). Książki Joanny Rowling nie są beztroską rozrywką, ale groźną lekturą infekującą umysły i serca młodych czytelników (…). Postuluję usunięcie „Harry Pottera” ze spisu szkolnych lektur uzupełniających.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


To pokazuje jak groźna ewolucja poglądów następuje u zwolenników PiS. Od ataku na książki i bohaterów literackich po atak na realnych polityków i wzywanie do “ostrzelenia” jednego z liderów opozycji.

Wygląda na to, że ludzie pokroju Tekieli powinni być izolowani od społeczeństwa, bo nienawiść, którą rozsiewają, przybiera coraz groźniejsze formy. Od walki z książkami do wezwań do odstrzelenia polityków…