Szkoły staną we wrześniu? Wiele na to wskazuje

Nauczyciele mają już dość chaosu, jaki panuje w polskich szkołach. I dlatego planują przeprowadzenie akcji protestacyjnej.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Związek Nauczycielstwa Polskiego na nadzwyczajnym posiedzeniu zdecydował o uruchomieniu pogotowia protestacyjnego od 1 września – powiedziała Magdalena Kaszulanis, rzeczniczka ZNP.

– Uruchomienie pogotowia protestacyjnego to nie jest jeszcze wejście w spór zbiorowy, to etap przed tym krokiem – dodaje Kaszulanis.

Na razie jednak nie będzie takich działań jak w 2019 r. Planowana jest za to akcja informacyjna, zapewne także zostaną oplakatowane szkoły i przedszkola. Czy przerodzi to się w masowy protest nauczycieli? Tego nie można wykluczyć. Tym bardziej, że jeszcze przed wakacjami ZNP apelowało o spotkanie z premierem Morawieckim. Nauczyciele zostali jednak zlekceważeni.

– Zobaczymy, jak premier zachowa się teraz. Jeśli wciąż nie będzie reakcji, to grozi nam poważny konflikt społeczny, a chcielibyśmy tego uniknąć – mówił Krzysztof Baszczyński, wiceprezes ZNP.