Kolejny sukces PiS. Przez skandalicznie niskie pensje lekarze z Konstancina złożyli wypowiedzenia, a dzieci zostają bez opieki

Bieda w państwie PiS.

Lekarze pracujący na oddziale psychiatrycznym dla młodzieży w Konstancinie złożyli wypowiedzenia. W efekcie 1 września przestanie działać oddział psychiatryczny dla młodzieży w Konstancinie – jedna z trzech takich placówek na Mazowszu.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


35 nastoletnich pacjentów – głównie po próbach samobójczych – będzie musiało szukać innego miejsca. Po informacji o planowanej likwidacji rodzice pacjentów proszą o wypisanie ich dziecka, żeby jak najszybciej przenieść ich do innych placówek.

Niestety jednak już nigdzie nie ma miejsc…

Sytuacja polskiej psychiatrii dziecięcej jest od lat dramatyczna. Brakuje pieniędzy, ale też lekarzy specjalistów.

Jest obecnie ich ok. 400, a dzieci, które mogą potrzebować fachowej pomocy 400 tysięcy. Jednak państwowa ochrona zdrowia płaci psychiatrom marnie, więc odchodzą do sektora prywatnego.