Legutko będzie musiał przepraszać? „Opozycja schamiła polską przestrzeń publiczną”

Politycy Prawa i Sprawiedliwości najwyraźniej przybierają nową linię mówienia o opozycji. Dotychczas oskarżają ją o to, że jest odpowiedzialna za wszystkie błędy rządu Morawieckiego. Teraz uznali, że po prostu „schamiała”.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Opozycja tak schamiła polską przestrzeń publiczną, że z tamtej strony słychać wyłącznie obelgi, natomiast żadnego rozsądnego zdania – mówi Legutka.

Po czym Legutko (fakt, że bez obelg) porównał zwolenników integracji europejskiej za… komunistów.

– Na przykład dawni  komuniści są zachwyceni. Dla nich instytucje europejskie, to jest coś wymarzonego. Oni przyzwyczajeni, że byli popychadłami sowietów, prowadzili swoją politykę postępu, budowy socjalizmu i wszystkich kontrrewolucjonistów chcieli mieć pod butem. Teraz są w w bardzo podobnej sytuacji. Polityka postępu jest realizowana i Unia stara się trzymać konserwatystów pod butem. Dawni komuniści są przeszczęśliwi.

Ciekawe, czy Legutko zauważył, że porównywanie demokratycznej opozycji do komunistów też nie jest szczególnie kulturalne?