Klęska PiS. Tak złego sondażu dla partii rządzącej nie było od lat

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że z każdym nowym sondażem widzimy, jak kurczy się poparcie dla PiS. To zjawisko pokazują już nawet badania robione dla mediów życzliwych dla Zjednoczonej Prawicy, jak choćby portal DoRzeczy.pl.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Z badania pracowni Estymator przeprowadzonego właśnie dla DoRzeczy.pl widać, że przewaga PiS nad PO topnieje w oczach. Zaś partia Kaczyńskiego nie ma już szans, by po raz trzeci sięgnąć po władzę.

Gdyby wybory miały się odbyć w najbliższych dniach, to na PiS głosowałoby ciągle 36 proc. respondentów. Dużo, ale „dużo za mało” by raz jeszcze zdobyć władzę.

Na drugim miejscu znajduje się Platforma Obywatelska, mogąca liczyć poparcie 28,1 proc. badanych. Dalej jest lewica z wynikiem 10,6 proc. W Sejmie znalazłaby się jeszcze Polska 2050 (10,1 proc.), PSL (6,9 proc) i Konfederacja (6,3 proc.).

Gdyby wybory parlamentarne zakończyły się takim właśnie wynikiem, to PiS miałby raptem 202 posłów (aż o 33 mniej niż w 2019 r.), Platforma Obywatelska zaś 141 (o 7 więcej). Kolejnych 42 posłów zasiadłoby w klubie Lewicy, 40 zaś występowałoby w barwach Polski 2050. PSL obsadziłoby 22 mandaty a Konfederacja kolejnych 12.