Błaszczakowi coś się pomyliło. „Polityka Niemiec jest niebezpieczna dla Europy”

Mariusz Błaszczak. Fot. YT
Mariusz Błaszczak. Fot. YT

Wpływowy polityk Prawa i Sprawiedliwości, Mariusz Błaszczak w rozmowie z dziennikiem „Polska The Times” przekonuje, że zagrożeniem dla Europy… są Niemcy. Nie Rosja, atakująca Ukrainę, ale Niemcy właśnie.    

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Polityka Niemiec jest też bardzo niebezpieczna dla Europy, dlatego że w jej konsekwencji, Putin zdobył pieniądze na zbrojenia i te środki wykorzystuje – powiedział szef MON.

– Ten oręż Rosjanie już wykorzystywali w 2009 roku przeciwko Ukrainie, kiedy w okresie zimowym Rosja wstrzymała dostawy surowców energetycznych do tego kraju. Ta polityka nie jest więc zaskoczeniem, ale trzeba wyciągać z niej wnioski – dodał.

Po czym zaczął wychwalać zakupy uzbrojenia dokonywane przez rząd PiS. Zapominając jednak taktownie, że od roku 2015 nowoczesnego uzbrojenia w Wojsku Polskim nie przybyło. Gorączkowe próby pozyskiwania sprzętu, gdziekolwiek się da i za każdą cenę, pojawiły się dopiero po rosyjskim ataku na Ukrainę.