Jeden z internautów bardzo trafnie zdiagnozował największy grzech PiS. Sprawa jest poważna i miną dziesięciolecia, zanim to się zmieni.

„Wiecie co jest największym problem jaki narobił rząd pisiorów? Nauczył ludzi do rozdawnictwa i socjali – pisda na 500plus, pisda czternastke, pis da na węgiel, pis da na ch*j wie co jeszcze. I nawet jeśli przegrają wybory i do władzy dojdzie ktoś inny, to żeby utrzymać się przy władzy będą musieli ten chory kierunek kontynuować, bo ciemny lud nie zrozumie, że zrezygnowanie z wielu socjali może nam wyjść tylko na dobre.

Reklamy

Prosty przykład – kiedy pis szedł do wyborów z postulatem 500+, to po krzyczało że to złe i nie ma na to kasy, ale jak przyszło co do czego i okazało się, że ciemny lud to kupił, to narracja zmieniła się o 180 stopni i nagle były krzyki że pis dał tylko na drugie dziecko, a oni dadzą na każde. I teraz będzie to samo, każda kolejna populistyczna partia, czyli de facto każda która dojdzie do władzy, nie tylko zostawi obecne socjale ale wprowadzi kolejne. Bo tylko tak kupi sobie głosy tego chorego społeczeństwa.”

Co powoduje rozdawnictwo? Przede wszystkim biedę.

Poprzedni artykułWyjechała za granicę cztery lata temu. „Wreszcie zaczęłam godnie żyć i oszczędzać”
Następny artykułSeniorzy nie zagłosują na PiS. Starsi ludzie odwracają się od Kaczyńskiego