Zgorzelski oskarża PiS: zostawiliście rolników samych sobie!

Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu z ramienia PSL, bez litości krytykuje PiS. I ma rację, bo problemy Polski są coraz poważniejsze. Jedną z dziedzin życia najbardziej dotkniętą przez pisowski program “Polska w ruinie” jest rolnictwo. Nie da się ukryć, że sytuacja na wsi jest dzisiaj tragiczna. Drożyzna w sklepach, horrendalnie drogie nawozy, bardzo drogie materiały budowlane – jest tragicznie.

“Dziś rolnicy pytają: gdzie obiecywany wielki koncern spożywczy, który miał skupywać od nas produkty? Gdzie te tańsze nawozy? PiS oszukał rolników, a unijny komisarz ds. rolnictwa i minister Kowalczyk nie robią nic, by im pomóc.” – uważa Piotr Zgorzelski.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


I zdecydowanie ma rację. Bo polskie rolnictwo zostało praktycznie w całości zniszczone. Dzisiaj nie ma już nadziei, że będzie lepiej. Obszary wiejskie pozbawiono upraw, hodowli, zniszczono szanse na tanią energię i tani gaz. Nie ma już przyszłości dla młodych ludzi, bo zabrano im szkoły.

Co mają robić młodzi na wsi? Wyjeżdżają masowo poza granice Polski, bo tylko tam się opłaca pracować. A co z ich rodzicami i dziadkami? Zostają sami, pozbawieni nadziei na lepszą przyszłość.

Dlatego PiS trzeba odsunąć od władzy!