Jarosław Kaczyński otrzymał najnowsze badania, z których wynika że temat reparacji wojennych od Niemiec nie chwyciła  ludzi bardziej interesuje brak węgla, inflacja, drożyzna i katastrofa ekologiczna na Odrze niż jakieś sprawy sprzed 80 lat. W tej sytuacji wybory samorządowe są nie do wygrania, bo kandydaci PiS zostaną zmiażdżeni i będzie to wstęp do klęski w wyborach parlamentarnych.

Efekt? Kaczyński chce odsunięcia wyborów samorządowych na bliżej nieokreśloną przyszłość. Mając jeszcze do dyspozycji Sejm może próbować to zrobić ustawą lub poprzez Trybunał Przyłębskiej, przy czym to drugie działanie będzie oczywiście nielegalne.

Reklamy

Odłożenie wyborów samorządowych byłoby Kaczyńskiemu potrzebne by zmniejszyć rozmiary klęski w wyborach do parlamentu. Próba odłożenia wyborów może też być okazją do odsunięcia w czasie także wyborów parlamentarnych.

Co jeszcze może próbować zrobić? Między innym prowokacje wzorem słynnej afery gejbombera z czasów gdy kandydował Kaczyński. To również było pisowskie działanie.

 

 

Poprzedni artykułKaczyński kusi ludowców i narodowców. Prezes PiS już wie, że sam nie pociągnie
Następny artykułRoman Giertych: Ostanie tournée Kaczyńskiego [VIDEO]