Bank Gospodarstwa Krajowego popełnił przestępstwo w związku z finansowaniem ławek?

Tak zwane ławki patriotyczne w kolorze Rosji zostały sfinansowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Zarząd banku mógł popełnić przestępstwo poświadczając nieprawdę w dokumentach dotyczących finansowania tego projektu.

Finansowanie ławek odbywa się w ramach Programu Inwestycji Strategicznych.
Zadaniem programu jest wzmocnienie możliwości inwestycyjnych samorządów. Jednak ławki nie są inwestycją. W rzeczywistości nie mają ani charakteru inwestycji ani nie noszą znamion reklamy. Są działaniem czysto politycznym.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


W związku z tym osoby, które podpisały się pod realizacją tego programu mogą mieć w przyszłości postawione bardzo poważne zarzuty: poświadczenia nieprawdy w dokumentach, niegospodarności oraz nieracjonalnego wydawania środków.

Pieniądze w BGK nie biorą się z powietrza i są obwarowane szeregiem przepisów, które uniemożliwiają ich wydawanie na durne pomysły polityków. Rzeczywisty charakter ławek jest polityczny, można więc mówić zarówno o niegospodarności jak i nielegalnym finansowaniu partii politycznej a za to grozi już kilka lat więzienia.

Co więcej, przestępstwo to nie ulega przedawnieniu.