Adam Niedzielski to minister, który prawdopodobnie zwariował. Dlaczego? Otóż w obliczu rosnącej fali problemów psychicznych i ogromnego niedoboru psychiatrów, zarówno dziecięcych jak i tych dla dorosłych, wymyślił że nie będzie psychiatrów a zamiast nich da psychologów. Jednak jest to ogromna różnica. Psychiatra to lekarz z dyplomem. Psycholog lekarzem nie jest.

Zastąpienie lekarzy ludźmi bez dyplomów lekarskich to według PiS sposób na … rozwiązanie braków kadrowych w służbie zdrowia. Jest to pomysł tak głupi i nieodpowiedzialny, że mógł go wymyślić tylko człowiek bez elementarnej wiedzy o tym jak funkcjonuje system ochrony zdrowia w Polsce. A Niedzielski lekarzem oczywiście nie jest.

Reklamy

„Niedzielski chce zastąpić lekarzy psychiatrów… psychologami. Dlaczego więc także nie ortopedow, urologow, onkologow? Wtedy będzie jeszcze taniej i mniej braków kadrowych. Państwo PiS to jedna wielka prowizorka.” – skomentowała to Urszula Pasławska, poseł PSL. Słowa posłanki są w pełni prawdziwe i dobrze oddają katastrofę, którą szykuje Polsce PiS. 

Panie Niedzielski, mamy lepszy pomysł: zastąpmy polityków PiS ekspertami w danej dziedzinie. Będzie lepiej. Dużo lepiej.

Poprzedni artykułPiS odlatuje coraz bardziej. Kompletnie nie zajmuje się problemami Polski
Następny artykułUJAWNIAMY: Lista 10 tematów, którymi wg. PiS nie powinni interesować się dziennikarze a gwarantują duże zainteresowanie ludzi