Minister zdrowia oszalał. Chce zastąpić psychiatrów ludźmi bez dyplomów lekarskich

Adam Niedzielski to minister, który prawdopodobnie zwariował. Dlaczego? Otóż w obliczu rosnącej fali problemów psychicznych i ogromnego niedoboru psychiatrów, zarówno dziecięcych jak i tych dla dorosłych, wymyślił że nie będzie psychiatrów a zamiast nich da psychologów. Jednak jest to ogromna różnica. Psychiatra to lekarz z dyplomem. Psycholog lekarzem nie jest.

Zastąpienie lekarzy ludźmi bez dyplomów lekarskich to według PiS sposób na … rozwiązanie braków kadrowych w służbie zdrowia. Jest to pomysł tak głupi i nieodpowiedzialny, że mógł go wymyślić tylko człowiek bez elementarnej wiedzy o tym jak funkcjonuje system ochrony zdrowia w Polsce. A Niedzielski lekarzem oczywiście nie jest.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Niedzielski chce zastąpić lekarzy psychiatrów… psychologami. Dlaczego więc także nie ortopedow, urologow, onkologow? Wtedy będzie jeszcze taniej i mniej braków kadrowych. Państwo PiS to jedna wielka prowizorka.” – skomentowała to Urszula Pasławska, poseł PSL. Słowa posłanki są w pełni prawdziwe i dobrze oddają katastrofę, którą szykuje Polsce PiS. 

Panie Niedzielski, mamy lepszy pomysł: zastąpmy polityków PiS ekspertami w danej dziedzinie. Będzie lepiej. Dużo lepiej.