Sikorski wymownie o PiS: „To władza tłuszczy, która prowadzi do dyktatury”

Europoseł Platformy Obywatelskiej, Radosław Sikorski w felietonie na łamach „Polityki” pokazał drogę do dyktatury. Znalazła się na niej Polska rządzona od 2015 r. przez Prawo i Sprawiedliwość.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Demokracja ma sens przy założeniu, że suweren ma jako taki dostęp do faktów, w swych decyzjach moderuje interes własny interesem społeczności jako całości psa zachowuje instynkt samozachowawczy – pisze Sikorski.

– Brak jednego z tych warunków oznacza, że mamy do czynienia nie z demokracją, ale ochlokracją, czyli władze tłuszczy, która przeważnie prowadzi do dyktatury.(…). Jak mawiają Anglicy, wolny kraj ma taki rząd, na jaki zasługuje – dodaje polityk opozycji.

Cała nasza nadzieja w tym, że zbliżające wybory pozwolą odsunąć PiS od władzy. Wtedy zniknie i widmo dyktatury w Polsce.