Kaczyński poparł kandydata na prezydenta Rudy Śląskiej. Odpadł już w I turze [EXIT POLL]

Porażka Kaczyńskiego.

Popierany przez prezesa PiS Marek Wesoły odpadł już w I turze wyborów na prezydenta Rudy Śląskiej. Tak wynika z badania Exit Poll opublikowanego po 21:00.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


W drugiej turze przedterminowych wyborów prezydenta Rudy Śląskiej zmierzą się dwaj dotychczasowi wiceprezydenci – Michał Pierończyk i Krzysztof Mejer – wynika z sondażu exit poll, przeprowadzonego przez Instytut Badań Samorządowych (będący częścią Ogólnopolskiej Grupy Badawczej) na zlecenie Gazety Wyborczej oraz portalu LokalnaPolityka.pl.

W badaniu exit poll najlepszy wynik uzyskał Michał Pierończyk (35,4 proc.), który wyprzedził Krzysztofa Mejera (30,2 proc.). Trzecie miejsce, z niewielką stratą do Mejera, zajął poseł PiS Marek Wesoły (26,1 proc.).

Pozostali kandydaci uzyskali łącznie nieco ponad 8 proc. poparcia. Maciej Mol według exit poll uzyskał 3,7 proc., Krzysztof Toboła 1,8 proc., Paweł Dankiewicz 1,5 proc. a Jolanta Milas – 1,3 proc.

Źródło: Lokalna Polityka