W sieci pojawił się film, który sugeruje że wakacje all inclusive w Turcji czy w Egipcie mogą być tańsze niż ogrzewanie własnego domu i lepiej wyjechać na dwa miesiące do ciepłych krajów, niż siedzieć tutaj na miejscu. Postanowiliśmy to zweryfikować.

Najtańsze miesięczne pobyty w formule all inclusive w Turcji kosztują obecnie około 3,5 tysiąca złotych za osobę. Mowa o pobycie w 4-gwiazdkowym hotelu z basenem w ciepłym klimacie, gdzie wszystko wliczone jest w cenę, 20 metrów od piaszczystej plaży. Do tego należy dodać jeszcze koszt przelotu, bowiem w tej cenie nie jest on wliczony.

Trzy miesiące w tym miejscu kosztowałyby więc dwuosobową rodzinę lub parę około 21 tysięcy złotych, przy czym nie trzeba wydawać ani złotówki więcej: basen, jedzenie, alkohol, wszystkie inne potrzeby ze sprzątaniem włącznie są wliczone w cenę! Tymczasem koszt sześciu ton węgla, niezbędnych aby tylko ogrzać dom to wydatek między 20 a 30 tysięcy złotych. To jednak Turcja.

Reklamy

Wakacje w Egipcie mogą być jeszcze tańsze, nawet z przelotem można je kupić za 1400-1500 zł/osobę. Także w formule all inclusive, w dobrym hotelu z dobrymi opiniami.

Innymi słowy mówiąc wakacje all inclusive są rzeczywiście tańsze, nawet jeśli doliczyć koszt przejazdu własnym samochodem czy przelot samolotem.

W ten sposób PiS niszczy Polskę.

Poprzedni artykułPiS cenzuruje internet. Oto przepis jak się uwolnić od pisowskiego cenzora. Zrób to teraz!
Następny artykułŻaryn będzie pełnomocnikiem rządu ds. cenzurowania internetu?