Prof. Sadurski wygrał z TVP. Nie musi przepraszać telewizję PiS za „Goebbelsowskie media”

Jacek Kurski
Jacek Kurski

Zwycięstwo z PiS.

Sąd pierwszej instancji orzekł, że prof. Wojciech Sadurski nie naruszył dóbr osobistych Telewizji Polskiej, określając ją po zabójstwie Pawła Adamowicza mianem „Goebbelsowskich mediów”. Sadurski prawomocnie wygrał już w tej sprawie proces karny z TVP.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Sprawa dotyczy wpisu na Twitterze 17 stycznia 2019 roku, trzy dni po zabójstwie Pawła Adamowicza. – Po tym, jak zaszczuty przez rządowe media polityk został zamordowany, żaden demokrata, żaden polityk opozycyjny, nie powinien przekroczyć progu Goebbelsowskich mediów. Niech się kiszą we własnym sosie: nieudaczników, arywistów i tow Marka Króla, jak bojkot TV przez artystów po 1981 – napisał profesor.

Rządowy nadawca w pozwie cywilnym zarzucił prof. Sadurskiemu naruszenie dobrego imienia i renomy firmy poprzez rozpowszechnianie „nieprawdziwych, nierzetelnych”, a także „obraźliwych” informacji. Domagał się przeprosin i wpłaty 20 tys. zł na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Warszawski Sąd Okręgowy w całości oddalił powództwo.

Źródło: WM