Sejm jednoznacznie ocenił Macierewicza. Padły mocne słowa

Dzisiejsze posiedzenie Sejmu zdominowała sprawa rozwiązania podkomisji smoleńskiej. Posłanka Barbara Nowacka domagała się także ukarania Antoniego Macierewicza.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Jak pan może patrzeć w lustro po tym, jak pan na tragedii zrobił politykę? – mówiła do Kaczyńskiego. – Na trumnie brata i bratowej, waszych przyjaciół i mojej matki zbudował imperium kłamstwa, które pozwoliło wam przejąć władzę. Jak wam nie wstyd, panie Kaczyński, doprowadzić do podziału Polski i robić czystą politykę. Pan się śmieje! Hańba panu! Hańba na wieki – stwierdziła.

– Ten absolutny kłamca, z tej mównicy, obraża Polskę i Polaków! Miał być marszałek senior, a jest marszałek obłudy, kłamstwa i nieprawdy. Tańczy na grobach ofiar katastrofy smoleńskiej – mówił z kolei Krzysztof Gawkowski z Lewicy.

Kłamstwo smoleńskie wyniosło was do władzy. Zniszczyliście zaufanie do instytucji państwa w ten sposób, że wykorzystaliście je do uwiarygodnienia fałszerstw komisji pana Macierewicza. Podnosząc kłamstwo smoleńskie do rangi doktryny państwowej, ośmieszyliście Polaków za granicą i najważniejsze – oszukaliście, podzieliliście i zawiedliście Polaków. I to wszystko nie zostało wymyślone na Łubiance ani w siedzibie GRU, to zostało wymyślone na Nowogrodzkiej – przekonywał poseł Paweł Zalewski z Polski 2050.

Na te wszystkie zarzuty PiS nie wiedział, co odpowiedzieć. Jarosław Kaczyński mamrotał coś tylko o „agentach Putina”.