Tania energia i tanie ciepło, lepsza edukacja, uproszczenie prawa. Tak PSL przekonuje do siebie wyborców

Władysław Kosiniak-Kamysz wyrósł na polityka pierwszej ligi. W czasie gdy Kaczyński miota się od lewa do prawa i przedstawia coraz bardziej odrealnione i szkodliwe pomysły, PSL konsekwentnie przypomina swój program, który odpowiada żywotnym potrzebom społeczeństwa. Trzy kluczowe elementy tego programu to tania energia i tanie ciepło, lepsza edukacja, uproszczenie prawa. Dlaczego to takie ważne? To game changer polskiej polityki.

Pierwszym i kluczowym zadaniem dla nowej władzy jest przywrócenie niskich cen energii oraz ciepła. PSL wie jak to zrobić: w swoim programie ludowcy mają m.in. budowę sieci biogazowni w całym kraju, co można zrobić bardzo szybko i efektywnie obniżyć cenę ogrzewania oraz prądu a jednocześnie wzrośnie bezpieczeństwo energetycznie kraju. Tani prąd według ludowców jest gwarancją zduszenia inflacji.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Lepsza edukacja to z kolei według Kosiniaka-Kamysza sposób na budowę lepszej przyszłości naszych dzieci i wnuków. Im szkoła będzie mądrzejsza, nauczyciele lepiej wynagradzani a dzieci bardziej świadome i lepiej przygotowane do życia, tym więcej wniosą do nowej Polski w przyszłości i stworzą lepsze warunki dla swoich rodziców, dziadków, rodzin. Nie będą musiały emigrować, co dzisiaj, za czasów PiS, stało się powszechne.

Uproszczenie prawa to według ludowców sposób na to, aby państwo było skuteczne a ludzie nie musieli się bać, że coś zrobią źle. Dzisiaj produkuje się po kilkaset przepisów w miesiącu, nikt tego nie rozumie, wszyscy się gubią, łatwo ukarać firmę, pracownika, kierowcę – przepisów jest za dużo, są sprzeczne, niezrozumiałe, sądy się zatykają. Stąd uproszczenie, likwidacja wielu ustaw i przepisów, aby przywrócić potencjał rozwoju Polski. Z uproszczeniem prawa przyjdzie czas na likwidację części podatków i opłat i uproszczenie też prawa podatkowego. Dzisiaj jest wyjątkowo skomplikowane.

Nie są to jedyne pomysły PSL, ale te pozwolą przywrócić Polskę na tory rozwoju. Ludowcy pokazują prawdziwy game changer – przestawiają polską politykę na funkcję służebną wobec Polaków.