Adam Struzik uruchamia program pomocy dla uczniów

Polskie Stronnictwo Ludowe to odpowiedzialność i praca u podstaw. Bez większego rozgłosu i bez fajerwerków Adam Struzik, marszałek woj. mazowieckiego uruchomił program wsparcia dla uczniów. Nie ma w nim żadnej ideologii, nikt też nikogo nie dzieli na “swoich” i “obcych” jak to jest w przypadku PiS. Ludowcy przygotowali program dla wszystkich. Chodzi o dowożenie dzieci do szkół.

W tym roku szkolnym naukę na #Mazowsze rozpoczęło 700 tys. uczniów. Znaczna część musi do szkół dojeżdżać. Uruchomiliśmy nowy program wsparcia – “Autobusy dla mazowieckich szkół”. Na jego realizację Sejmik Mazowsza przeznaczy 10 mln zł. Zachęcam gminy do ubiegania się o te środki – napisał Adam Struzik.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Nie jest to pierwsza inicjatywa ludowców, skierowana bezpośrednio do uczniów. W 2018 roku PSL ogłosił program elektronicznych tornistrów, które miały odciążyć ciężkie plecaki uczniów. Jednym z miejsc, gdzie program ma być uruchomiony jest właśnie Mazowsze.

Ludowcy podkreślają, że edukacja to filar tworzenia nowoczesnego i zasobnego społeczeństwa. Odwołują się przy tym do bogatej historii swojego ugrupowania, które zawsze podkreślało znaczenie nauki dla wzrostu zasobności młodych ludzi i budowania ich lepszej przyszłości. Sam Wincenty Witos doskonale znał wartość nauki, bo pochodził z bardzo ubogiego domu.

PSL zdecydowanie opowiada się za lepszą edukacją, wzrostem pozycji nauczycieli oraz zmian w szkołach, które sprawią że będzie ona ciekawsza i lepsza. Autobusy dla szkół to jedna z wielu propozycji ludowców w edukacji.