Polskie Stronnictwo Ludowe to odpowiedzialność i praca u podstaw. Bez większego rozgłosu i bez fajerwerków Adam Struzik, marszałek woj. mazowieckiego uruchomił program wsparcia dla uczniów. Nie ma w nim żadnej ideologii, nikt też nikogo nie dzieli na „swoich” i „obcych” jak to jest w przypadku PiS. Ludowcy przygotowali program dla wszystkich. Chodzi o dowożenie dzieci do szkół.

W tym roku szkolnym naukę na #Mazowsze rozpoczęło 700 tys. uczniów. Znaczna część musi do szkół dojeżdżać. Uruchomiliśmy nowy program wsparcia – „Autobusy dla mazowieckich szkół”. Na jego realizację Sejmik Mazowsza przeznaczy 10 mln zł. Zachęcam gminy do ubiegania się o te środki – napisał Adam Struzik.

Reklamy

Nie jest to pierwsza inicjatywa ludowców, skierowana bezpośrednio do uczniów. W 2018 roku PSL ogłosił program elektronicznych tornistrów, które miały odciążyć ciężkie plecaki uczniów. Jednym z miejsc, gdzie program ma być uruchomiony jest właśnie Mazowsze.

Ludowcy podkreślają, że edukacja to filar tworzenia nowoczesnego i zasobnego społeczeństwa. Odwołują się przy tym do bogatej historii swojego ugrupowania, które zawsze podkreślało znaczenie nauki dla wzrostu zasobności młodych ludzi i budowania ich lepszej przyszłości. Sam Wincenty Witos doskonale znał wartość nauki, bo pochodził z bardzo ubogiego domu.

PSL zdecydowanie opowiada się za lepszą edukacją, wzrostem pozycji nauczycieli oraz zmian w szkołach, które sprawią że będzie ona ciekawsza i lepsza. Autobusy dla szkół to jedna z wielu propozycji ludowców w edukacji.

Poprzedni artykułJachira mocno uderzyła w Kaczyńskiego. To musiało zaboleć!
Następny artykułJak doszło do rozbiorów i upadku Polski? Przez ludzi pokroju Kaczyńskiego