Katastrofa PiS. Pokazuje to nawet rządowy CBOS

Gdyby wybory parlamentarne miały się odbyć w najbliższą niedzielę, to skończyłby się wielkim laniem Zjednoczonej Prawicy. Wyraźnie pokazuje to sondaż rządowego (sic!) ośrodka badania opinii publicznej, jakim jest CBOS.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Na partię Kaczyńskiego i jego sojuszników (przede wszystkim Solidarną Polskę, ale i kabaretową Partię Republikańską), chce głosować 30 proc. ankietowanych. To mniej o 1 proc. niż w badaniach przeprowadzonych miesiąc temu.

Z kolei na Platformę Obywatelską planuje oddać głos 21 proc. badanych. Z kolei 10 proc. respondentów deklaruje oddanie głosu na Polskę 2050 Szymona Hołowni. W Sejmie znalazłaby się jeszcze Lewica (6 proc.).

Taki wynik to dla PiS prawdziwa katastrofa. Kaczyński z kolegami nie mieliby nawet śladu szansy na objęcie władzy po raz trzeci.