PiS ośmieszył się otwarciem przekopu przez Mierzeję. Nic tam nie pływa

Ten przekop to rozwiązanie problemu w podobnym stylu jak z węglem. Jest w tym potencjał ale też „ale”. Węgla mamy podobno na 200 lat ale jak jest potrzebny tu i teraz teraz to go nie ma. Przekop ma dać pracę dla portu w Elblagu ale nie można teraz tego zrobić, bo za płytko – napisał jeden z internautów, komentując otwarcie kanałku.

Problem jest gdzie indziej. Za dwa miliardy złotych można było w Polsce szybko rozwiązać problem braku węgla. Co najmniej 50 tysięcy domów za te pieniądze otrzymałoby elektrownie wiatrowe i fotowoltaiczne z magazynem energii, można by też zbudować sieć nowoczesnych biogazowni. Ale PiS wolał wyrzucić kasę w kanał.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


To właśnie za taki przekop i TVP płacimy ogromne rachunki za węgiel, gaz i prąd. To właśnie przez nieudaczników takich jak PiS, mamy ceny jakie mamy. Kanał, jak sam się wygadał Duda, to taki… symbol. Niestety ów symbol nie wyprodukuje ani wata prądu, nie da ani jednego kilograma węgla.

Dał tylko zarobić swoim z PiS. Nic więcej. PiS nas wpuścił w kanał.