Rostowski mocno o PiS: „Kłamali, kłamią i kłamać będą”

Minister finansów w rządzie Donalda Tuska jasno przedstawia źródła finansowania programu 500 plus. Od 1 kwietnia 2016 r. rocznie wydaje się na niego 41 mld złotych.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Premier Morawiecki przyznał się w prywatnym gronie, że 500 plus finansowali z kredytów. Jest nagranie, gdzie on to mówi wprost. Oni finansowali znaczną część tego, co robili, z kredytu i z pustego pieniądze – powiedział Rostowski w rozmowie na antenie Polsat News.

Jednocześnie jednoznacznie stwierdził, że PiS mija się z prawdą że gdy opozycja dojdzie do władzy, to zrezygnuje z tych świadczeń.

– Opozycja jasno zadeklarowała, że żadnych świadczeń nie wycofa. Kłamać oczywiście zawsze można, widzimy to na przykładzie katastrofy lotniczej w Smoleńsku – kłamali przez dwanaście lat. Kłamali, kłamią i kłamać będą. Ochrony socjalne, różne tarcze, są dzisiaj jak najbardziej potrzebne i konieczne – mówił były wicepremier.