Wtopa PiS. Polacy nie wierzą Macierewiczowi

Przygotowany przez pracownię United Surveys dla Wirtualnej Polski sondaż pokazuje jasno, że Polacy nie mają złudzeń co do tez Antoniego Macierewicza. Niemalże połowa badanych jest przekonana, że Macierewicz… oszukuje opinię publiczną w sprawie przebiegu katastrofy w Smoleńsku.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Niewygodne dowody albo są przemilczane, albo są interpretowane niezgodnie z ich treścią. W sprawie Smoleńska pisanie raportów z przyjętą wcześniej tezą to standard od początku – przekonuje Marek Dąbrowski, niegdyś jeden z ekspertów podkomisji smoleńskiej.

To przekonanie podziela także większość z nas. Na pytanie, czy Antoni Macierewicz oszukuje opinię publiczną, aż 46,1 proc. ankietowanych „raczej” zgadza się z tą tezą. Kolejnych 15,3 proc. badanych jest zdania, że „raczej uważam, że oszukuje opinię publiczną”.

Dużo mniej respondentów jest skłonnych zaufać Macierewiczowi. 13,3 proc. wybrało odpowiedź, że „raczej uważam, że mówi prawdę”, zaś jedynie 10,9 proc. zdecydowanie uważa, że Macierewicz mówi prawdę.