Pasławska ostrzega: PiS chce przerzuć koszt dopłat do węgla na Polaków.

Gminy do dziś nie dostały od rządu obiecanych środków na wypłaty dodatków węglowych, a pierwsi wnioskodawcy powinni już otrzymać należne pieniądze. Pojawia się pytanie, czy rząd nie chce znów zrzucić zobowiązań na samorządy? Tak jak było np.przy reformie oświaty – napisała Urszula Pasławska, posłanka PSL.

PiS rozłożył budżet państwa, a samorządy, gdzie w większości rządzą dobrzy gospodarze, radzą sobie dużo lepiej. Ich dochód w 1 półroczu wyniósł 170 mld zł- o 30 mld zł mniej niż w całym 2015 roku – dodała Pasławska.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


PSL przypomina, że już w 2018 roku przedstawił pomysł na rozwiązanie problemów z ogrzewaniem i prądem w postaci programu na tani prąd i tanie ciepło. Między innymi poprzez sieć biogazowni i wykorzystanie potencjału energii z wiatru, który może być generowany cały rok. PiS zablokował te inicjatywy, dobre dla Polski, i wolał skupić się na dawaniu miliardów na TVP oraz kanał nad morzem.

Efekt? Za pomysły PiS płacimy dzisiaj rachunki, pomysły PSL płaciłyby rachunki za nas.