Ważna deklaracja Tuska: „Przyszłe rządy muszą być wolne od ludzi sprzyjających Putinowi”

To że politycy w istocie sympatyzujący z reżimem Putina nie powinni zasiadać w polskim rządzie wydaje się „oczywistą oczywistością”. Jednak nie w Polsce w której władzę od siedmiu lat sprawuje PiS.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Trzeba zdecydowanie od wszystkich przyzwoitych ludzi, także polityków w Polsce, oczekiwać determinacji, aby przyszłe rządy, jak i całe życie publiczne, było wolne od ludzi, którzy świadomie lub nieświadomie sprzyjają dziś Władimirowi Putinowi w Rosji – upomniał się o tę elementarną prawdę Donald Tusk.

– Dobrze wiecie państwo, że mamy z tym zjawiskiem do czynienia i w Europie, i w Polsce – dodał były premier.

– W Europie, na świecie, w Polsce bez wątpienia – o czym świadczyły także ostatnie publikacje – mamy do czynienia z taką agresywną infiltracją i budowaniem wpływów ze strony Rosji”. To nie wymaga jakby udowodnienia, to jest dość oczywiste i jednoznaczne – przekonywał lider opozycji.